Kuriozitete

Ora e mençur i shpëton jetën nënës 25-vjeçare

Heather Hendershot, 25 vjeçe kishte blerë orën e mençur Apple për të ndjekur aktivitetin e saj fizik. Edicioni më i ri i pajisjes posedon mekanizmin EKG, i cili alarmon përdoruesit rreth ritmeve abnormale të zemrës. Mjekët ishin skeptikë rreth pajisjeve, por studimet kanë dëshmuar se ato janë të sakta. Hendershot mendoi se kishte të bëjë …

Showbiz

Kush e tradhtoi Dhuratën? Kaq e dëshpëruar i thotë këto fjalë…

Është ndër këngëtaret e cila së fundmi po përflitet shumë për ngjashmërinë që ka me këngëtaren botërore, Jennifer Lopez, shkruan Kosovarja. Ajo ka treguar suksese në shumë projekte të realizuara, duke dëshmuar se është e lindur për skenë. Në rrjetet sociale është tejet aktive duke u ndjekur në çdo hap që bën si dhe duke …

Showbiz

“O çu kënaqem”, ritakimi i Manjola Nallbanit me koleget e saj

​Ishte ndër këngëtaret më aktive dhe të popullarizuara si në Shqipëri, ashtu edhe në Kosovë. Manjola Nallbani, e cila njihet si ndër artistet që ka lënë gjurmë në muzikën shqipe, nuk ka të ndalur as sot, shkruan Kosovarja. Ajo ka postuar disa fotografi në rrjetin social “Instagram”, ku shihet bashkë me mikeshat dhe koleget e …

Showbiz

Kush mungoi në ditëlindjen e Fjollës që ajo harroi ta përmendë?

Në ditën më të rëndësishme të saj, këngëtarja dukej e mrekullueshme në darkën të cilën e organizoi me shoqërinë e ngushtë, shkruan Kosovarja. Mes tyre ishin edhe emra të njohur, si Shkenda Dubova, Arbnora Ademaj e shumë të tjera. Dihet që këngëtarja ka shumë shoqëri në estradë, por që nuk i kishte ftuar të gjithë. …

Showbiz

Besiana Mehmedi uron bashkëshortin në mënyrë të pazakontë!

Tenori i njohur Shkodran Tolaj, sot feston ditëlindjen e padyshim që në këtë ditë speciale për të, është bashkëshortja ajo e cila i qëndron afër dhe e uron me fjalët plot jetë. Bashkëshorten e tij e njihni të gjithë, si një zë i jashtëzakonshëm i skenës sonë, por që prej kohësh u tërhoq nga skena, …

Showbiz

Habit Bleona Qereti, më shumë e dëgjojnë amerikanët se sa shqiptarët

Ajo ka vite që po përpiqet të depërtojë në tregun muzikor ndërkombëtar, por ende nuk ka arritur diçka konkrete. Bleona ka publikuar në “Instastory” disa statistika nga platforma muzikore “Apple Music”, ku tregon se nga cilat shtete kërkohet dhe dëgjohet më shumë muzika e saj, shkruan Kosovarja. Nga lista e postuar, shihet se Amerika prin …

Kuriozitete

Sonte natë e madhe, por a e dini rëndësinë e saj!

Për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë që janë pas një muaji do të hynë në muajin e shenjë të Ramazanit, muaj ky për të cilin e kanë obligim (farz) të njëjtit që të agjërojnë për 30 ditë. Deri në këtë muaj, janë disa ditë që karakterizohen si netë të mëdha për besimtarët myslimanë. …

Kuriozitete

Zgjidheni një guaskë dhe zbulojeni çfarë thotë për ju

Shikoni mirë tri guaskat më lartë. Cila po ju pëlqen më shumë? Mos e ndryshoni guaskën, zgjidheni të parën që ua thotë mendja! Guaska e parë Kjo guaskë është një tregues i qartë se ju keni kaluar nëpër stuhi serioze në jetën tuaj, dhe tani jeni më mirë. Gjërat në jetën tuaj mund të kenë …