All Posts by

labbib3

Showing 30 Result(s)
Për jetë

Disa mënyra për të mos u zënë me vjehrrën

Jeta në familje nuk është gjithmonë e lehtë. Ndodh që më të vështirë t’jua bëjnë njerëzit përreth. Por nëse vjehrri dhe vjehrra jote janë të vështirë si karakter, sekreti është … t’i takosh! Por vetëm kur e dëshiron edhe ti. Vendndodhja luan një rol të rëndësishëm për shkak se mund të ndihmojë komunikimin. Këtu janë …

Për jetë

Fëmijët hasret janë më të prirë t’i tradhtojnë partnerët

Fëmijët hasretë kanë një reputacion se kërkojnë shumë vëmendje, janë egoistë, si dhe të lazdruar – dhe hulumtimet e reja vazhdojnë ta dëmtojnë reputacionin e tyre. Tani, sipas një studimi të ri, fëmijët e vetëm (hasretët) janë më të prirë t’i tradhtojnë partnerët. Hulumtimet janë kryer nga ‘Illicit Encounters’, i cili është sajt takimi për …

Kuriozitete

10 arsye përse turistët duhet të zgjedhin Shqipërinë

Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet të vizitojnë Shqipërinë këtë verë. Artikulli i përgatitur nga një blogere udhëtimesh angleze, autorja e “The Balkanista”, e cila jeton prej vitesh në Tiranë, i drejton një letër të hapur gjithë fansave të saj, ku …

Kuriozitete

Ora e mençur i shpëton jetën nënës 25-vjeçare

Heather Hendershot, 25 vjeçe kishte blerë orën e mençur Apple për të ndjekur aktivitetin e saj fizik. Edicioni më i ri i pajisjes posedon mekanizmin EKG, i cili alarmon përdoruesit rreth ritmeve abnormale të zemrës. Mjekët ishin skeptikë rreth pajisjeve, por studimet kanë dëshmuar se ato janë të sakta. Hendershot mendoi se kishte të bëjë …

Showbiz

Kush e tradhtoi Dhuratën? Kaq e dëshpëruar i thotë këto fjalë…

Është ndër këngëtaret e cila së fundmi po përflitet shumë për ngjashmërinë që ka me këngëtaren botërore, Jennifer Lopez, shkruan Kosovarja. Ajo ka treguar suksese në shumë projekte të realizuara, duke dëshmuar se është e lindur për skenë. Në rrjetet sociale është tejet aktive duke u ndjekur në çdo hap që bën si dhe duke …

Showbiz

“O çu kënaqem”, ritakimi i Manjola Nallbanit me koleget e saj

​Ishte ndër këngëtaret më aktive dhe të popullarizuara si në Shqipëri, ashtu edhe në Kosovë. Manjola Nallbani, e cila njihet si ndër artistet që ka lënë gjurmë në muzikën shqipe, nuk ka të ndalur as sot, shkruan Kosovarja. Ajo ka postuar disa fotografi në rrjetin social “Instagram”, ku shihet bashkë me mikeshat dhe koleget e …

Showbiz

Kush mungoi në ditëlindjen e Fjollës që ajo harroi ta përmendë?

Në ditën më të rëndësishme të saj, këngëtarja dukej e mrekullueshme në darkën të cilën e organizoi me shoqërinë e ngushtë, shkruan Kosovarja. Mes tyre ishin edhe emra të njohur, si Shkenda Dubova, Arbnora Ademaj e shumë të tjera. Dihet që këngëtarja ka shumë shoqëri në estradë, por që nuk i kishte ftuar të gjithë. …

Showbiz

Besiana Mehmedi uron bashkëshortin në mënyrë të pazakontë!

Tenori i njohur Shkodran Tolaj, sot feston ditëlindjen e padyshim që në këtë ditë speciale për të, është bashkëshortja ajo e cila i qëndron afër dhe e uron me fjalët plot jetë. Bashkëshorten e tij e njihni të gjithë, si një zë i jashtëzakonshëm i skenës sonë, por që prej kohësh u tërhoq nga skena, …