All Posts by

labbib3

Showing 30 Result(s)
Shëndetësi

Grip apo alergji? Ja si ti dalloni

Pranvera erdhi, kështu që përgatituni për shamitë. Sigurisht, jo për të qarë po për të shfryrë hundët, dhe kjo për shkak të alergjive që sjell kjo periudhë. Poleni shtohet dhe simptomat e alergjisë në rrugët e frymëmarrjes, këtë vit mund të jetë më e ndërlikuar dhe mund të ngatërrohet me gripin. Por moti i paqëndrueshëm …

Shëndetësi

Është i rrezikshëm gatimi me vaj ulliri? Përgjigjen e jep shkenca

Vaji i ullirit është një nga burimet më të mira të Omega-s, që të nevojiten për shëndetin, për sistemin nervor dhe për atë kardivaskular. Por ajo që specialistët neglizhojnë të thonë është fakti që këto benefite shumë të mira të këtij lloj vaji mund të shkatërrohen gjatë kohës që digjet. Është e vërtetë se gjatë …

Lajme

Humbë jetën një motër e Spitalit të Gjilanit, dyshohet për vetëvrasje

Një grua nga Gjilani dyshohet se ka kryer vetëvrasje. Bëhet fjalë për Xhylie Hajdarin, e cila për për shumë vite ka punuar si motër në Spitalin Regjional të Gjilanit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Mund të konfirmoj se një femër shtetase e Republikës së Kosovës, …

Lajme

Grabitje në Deçan, lidhet rojtari, vidhen paratë – ja deklarata e kryeprokurorit të Pejës

Një grabitje e rëndë ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në fshatin Isniq të Komunës së Deçanit. Rastin e ka konfirmuar për “Indeksonline” Kryeprokurori i Prokurorisë në Pejë, Agim Kurmehaj. Ai ka thënë se grabitja ka ndodhur në një depo në fshatin Isniq dhe për këtë janë duke u hetuar disa persona. Mësohet se gjatë …

Showbiz

Ku mund t’i gjeni Aidën e Armendin?

Dy yje të skenës muzikore e të ekranit, dy figura qendrore për vite me radhë. Por, tani nuk po shihen gjëkundi, shkruan “Kosovarja”. Aida e Armendi për vite me radhë kanë sjell projekte të mrekullueshme muzikore, por edhe formate interesante televizive, ama ka kohë që janë zhdukur plotësisht nga jeta publike. Pak kohë më parë …

Showbiz

Adrola Dushi magjepsëse pranë djalit të saj

Adrola Dushi është njëra prej modeleve më të famshme shqiptare, e cila arriti majat e suksesit edhe në Amerikë. Ajo njihet për fytyrën e saj perfekte, edhe atëherë kur nuk përdor grim, shkruan Indeksonline. Këtë herë ajo ka publikuar një fotografi në përqafimin e djalit të saj, ku pa dyshim po duket magjepsëse.

Showbiz

Duda Balje tregon fytyrën engjëllore dhe sytë e mahnitshëm që ka!

Ka kohë që është pjesë e kuvendit të Republikës së Kosovës. Dhe tani, Duda Balje e cila njihet për sharmin dhe elegancën që ka treguar dhe tregon për vite e vite, sa ka që kur i është futur politikës në Kosovë, shpesh herë befason me dukjen, shkruan Gazeta Blic. Ajo është nëna e tre fëmijëve …

Showbiz

Ky është ndryshimi më i madh i Nitës së “Kafeneja jonë”

Leonora Mehmetaj, që njihet si aktore e zonja, që numëron shumë role në teatër e në projekte të ndryshme, për masën e gjërë u popullarizua si Nita tek seriali “Kafeneja jonë”, shkruan “Kosovarja”. Që kur ka përfunduar së transmetuari seriali “Kafeneja jonë”, Leonora më nuk është parë gjëkundi. Disa herë u përfol ndryshimi i pamjes …