Showing 4 Result(s)
Kuriozitete

10 arsye përse turistët duhet të zgjedhin Shqipërinë

Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet të vizitojnë Shqipërinë këtë verë. Artikulli i përgatitur nga një blogere udhëtimesh angleze, autorja e “The Balkanista”, e cila jeton prej vitesh në Tiranë, i drejton një letër të hapur gjithë fansave të saj, ku …

Kuriozitete

Ora e mençur i shpëton jetën nënës 25-vjeçare

Heather Hendershot, 25 vjeçe kishte blerë orën e mençur Apple për të ndjekur aktivitetin e saj fizik. Edicioni më i ri i pajisjes posedon mekanizmin EKG, i cili alarmon përdoruesit rreth ritmeve abnormale të zemrës. Mjekët ishin skeptikë rreth pajisjeve, por studimet kanë dëshmuar se ato janë të sakta. Hendershot mendoi se kishte të bëjë …

Kuriozitete

Sonte natë e madhe, por a e dini rëndësinë e saj!

Për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë që janë pas një muaji do të hynë në muajin e shenjë të Ramazanit, muaj ky për të cilin e kanë obligim (farz) të njëjtit që të agjërojnë për 30 ditë. Deri në këtë muaj, janë disa ditë që karakterizohen si netë të mëdha për besimtarët myslimanë. …

Kuriozitete

Zgjidheni një guaskë dhe zbulojeni çfarë thotë për ju

Shikoni mirë tri guaskat më lartë. Cila po ju pëlqen më shumë? Mos e ndryshoni guaskën, zgjidheni të parën që ua thotë mendja! Guaska e parë Kjo guaskë është një tregues i qartë se ju keni kaluar nëpër stuhi serioze në jetën tuaj, dhe tani jeni më mirë. Gjërat në jetën tuaj mund të kenë …