Showing 2 Result(s)
Lajme

Humbë jetën një motër e Spitalit të Gjilanit, dyshohet për vetëvrasje

Një grua nga Gjilani dyshohet se ka kryer vetëvrasje. Bëhet fjalë për Xhylie Hajdarin, e cila për për shumë vite ka punuar si motër në Spitalin Regjional të Gjilanit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Mund të konfirmoj se një femër shtetase e Republikës së Kosovës, …

Lajme

Grabitje në Deçan, lidhet rojtari, vidhen paratë – ja deklarata e kryeprokurorit të Pejës

Një grabitje e rëndë ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në fshatin Isniq të Komunës së Deçanit. Rastin e ka konfirmuar për “Indeksonline” Kryeprokurori i Prokurorisë në Pejë, Agim Kurmehaj. Ai ka thënë se grabitja ka ndodhur në një depo në fshatin Isniq dhe për këtë janë duke u hetuar disa persona. Mësohet se gjatë …