Showing 15 Result(s)
Showbiz

Kush e tradhtoi Dhuratën? Kaq e dëshpëruar i thotë këto fjalë…

Është ndër këngëtaret e cila së fundmi po përflitet shumë për ngjashmërinë që ka me këngëtaren botërore, Jennifer Lopez, shkruan Kosovarja. Ajo ka treguar suksese në shumë projekte të realizuara, duke dëshmuar se është e lindur për skenë. Në rrjetet sociale është tejet aktive duke u ndjekur në çdo hap që bën si dhe duke …

Showbiz

“O çu kënaqem”, ritakimi i Manjola Nallbanit me koleget e saj

​Ishte ndër këngëtaret më aktive dhe të popullarizuara si në Shqipëri, ashtu edhe në Kosovë. Manjola Nallbani, e cila njihet si ndër artistet që ka lënë gjurmë në muzikën shqipe, nuk ka të ndalur as sot, shkruan Kosovarja. Ajo ka postuar disa fotografi në rrjetin social “Instagram”, ku shihet bashkë me mikeshat dhe koleget e …

Showbiz

Kush mungoi në ditëlindjen e Fjollës që ajo harroi ta përmendë?

Në ditën më të rëndësishme të saj, këngëtarja dukej e mrekullueshme në darkën të cilën e organizoi me shoqërinë e ngushtë, shkruan Kosovarja. Mes tyre ishin edhe emra të njohur, si Shkenda Dubova, Arbnora Ademaj e shumë të tjera. Dihet që këngëtarja ka shumë shoqëri në estradë, por që nuk i kishte ftuar të gjithë. …

Showbiz

Besiana Mehmedi uron bashkëshortin në mënyrë të pazakontë!

Tenori i njohur Shkodran Tolaj, sot feston ditëlindjen e padyshim që në këtë ditë speciale për të, është bashkëshortja ajo e cila i qëndron afër dhe e uron me fjalët plot jetë. Bashkëshorten e tij e njihni të gjithë, si një zë i jashtëzakonshëm i skenës sonë, por që prej kohësh u tërhoq nga skena, …

Showbiz

Habit Bleona Qereti, më shumë e dëgjojnë amerikanët se sa shqiptarët

Ajo ka vite që po përpiqet të depërtojë në tregun muzikor ndërkombëtar, por ende nuk ka arritur diçka konkrete. Bleona ka publikuar në “Instastory” disa statistika nga platforma muzikore “Apple Music”, ku tregon se nga cilat shtete kërkohet dhe dëgjohet më shumë muzika e saj, shkruan Kosovarja. Nga lista e postuar, shihet se Amerika prin …

Lule Mustafa do t’iu habisë me pamjen e re;
Showbiz

Lule Mustafa do t’iu habisë me pamjen e re

Lule Mustafa është më e vogla nga motrat Mustafa, të njohura si këngëtare të talentuara e të dashura prej shumë vitesh, shkruan “Kosovarja”. E dijmë se të gjitha motrave Mustafa nga Mushtishti u shkon zëri, por më të famshmet e më të popullarizuarat, mbesin Safetja e Sahidja, që kanë ndër emrat e njohur të estradës …

Showbiz

Këtë foto të Shyhretes e ka vetëm vajza e saj Njomza

Këngëtarja Shyhrete Behluli, ndonëse më nuk është e re, pasi është në të 50-tat e saj, ende është shumë e pranishme në skenën tonë muzikore, shkruan “Kosovarja”. Në muzikën popullore, mbetet madje ndër më të pëlqyerat, kërkuarat e paguarat. Shyhretja investon në këngë e videoklipe cilësore, por edhe në pamjen e saj të jashtme, që …

Showbiz

Kjo është nëna e Liberta Spahiut

Jeta private e personave publik bënë shumë përshtypje, madje më shumë se ajo profesionale, shkruan “Kosovarja”. Njerëzit, kanë posaçërisht dëshirë ti njohin anëtarët e familjes së figurave të njohura. E, interes padyshim që përbëjnë edhe nënat e baballarët. Liberta Spahiu, bukuroshja e ekranit televiziv, shpesh vihet në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratave të …