Showbiz

Lule Mustafa do t’iu habisë me pamjen e re

Lule Mustafa do t’iu habisë me pamjen e re;

Lule Mustafa është më e vogla nga motrat Mustafa, të njohura si këngëtare të talentuara e të dashura prej shumë vitesh, shkruan “Kosovarja”. E dijmë se të gjitha motrave Mustafa nga Mushtishti u shkon zëri, por më të famshmet e më të popullarizuarat, mbesin Safetja e Sahidja, që kanë ndër emrat e njohur të estradës …

Showbiz

Këtë foto të Shyhretes e ka vetëm vajza e saj Njomza

Këngëtarja Shyhrete Behluli, ndonëse më nuk është e re, pasi është në të 50-tat e saj, ende është shumë e pranishme në skenën tonë muzikore, shkruan “Kosovarja”. Në muzikën popullore, mbetet madje ndër më të pëlqyerat, kërkuarat e paguarat. Shyhretja investon në këngë e videoklipe cilësore, por edhe në pamjen e saj të jashtme, që …

Showbiz

Shikoni si e imiton reperja e re Arta Bajramin

Në tregun tonë muzikor po imponohet përditë e më shumë edhe emri i një këngëtareje të re, e quajtur Rina, e cila së fundi erdhi në bashkëpunim me Feron, në këngën me titull “S’ka konkurrencë”, shkruan “Kosovarja”. Rina, që duket e re në moshë, e pëlqen dhe po e kultivon muzikën rep, që tek ne …

Showbiz

Kjo është nëna e Liberta Spahiut

Jeta private e personave publik bënë shumë përshtypje, madje më shumë se ajo profesionale, shkruan “Kosovarja”. Njerëzit, kanë posaçërisht dëshirë ti njohin anëtarët e familjes së figurave të njohura. E, interes padyshim që përbëjnë edhe nënat e baballarët. Liberta Spahiu, bukuroshja e ekranit televiziv, shpesh vihet në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratave të …

Showbiz

Jeta luksoze e Blerim Destanit s`ka kufi, ja me çfarë ushtron ai…

Ai cilësohet si ndër fytyrat publike shqiptare që bën jetë luksoze. Këtë e dëshmojnë edhe fotografitë e shumta që ai publikon në rrjete sociale nga ngjarje dhe evenimente të shumta, shkruan Kosovarja. Aktori i njohur Blerim Destani ka publikuar shpesh herë pamje nga fitnesi, pasi që siç dihet, ai kujdeset mjaft shumë për fizikun e …

Gatojca

Mish i shijshëm pule në salcë kremi me shije kërpudhash

Nëse dëshironi racion të shpejtë me shije të veçantë kërpudhash, përdorni supën nga qesja! Përbërësit për 6 persona: – 900 g feta mish pule, – 2 qese të vogla pluhur për supë kremi nga kërpudhat, – 6 dl ajkë për zierje, – kripë, – piper, – xhenxhefil të bluar, – 4 thelpinj hudhre të grirë …

Shëndetësi

Grip apo alergji? Ja si ti dalloni

Pranvera erdhi, kështu që përgatituni për shamitë. Sigurisht, jo për të qarë po për të shfryrë hundët, dhe kjo për shkak të alergjive që sjell kjo periudhë. Poleni shtohet dhe simptomat e alergjisë në rrugët e frymëmarrjes, këtë vit mund të jetë më e ndërlikuar dhe mund të ngatërrohet me gripin. Por moti i paqëndrueshëm …

Shëndetësi

Është i rrezikshëm gatimi me vaj ulliri? Përgjigjen e jep shkenca

Vaji i ullirit është një nga burimet më të mira të Omega-s, që të nevojiten për shëndetin, për sistemin nervor dhe për atë kardivaskular. Por ajo që specialistët neglizhojnë të thonë është fakti që këto benefite shumë të mira të këtij lloj vaji mund të shkatërrohen gjatë kohës që digjet. Është e vërtetë se gjatë …