Lajme

Humbë jetën një motër e Spitalit të Gjilanit, dyshohet për vetëvrasje

Një grua nga Gjilani dyshohet se ka kryer vetëvrasje. Bëhet fjalë për Xhylie Hajdarin, e cila për për shumë vite ka punuar si motër në Spitalin Regjional të Gjilanit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Mund të konfirmoj se një femër shtetase e Republikës së Kosovës, …

Lajme

Grabitje në Deçan, lidhet rojtari, vidhen paratë – ja deklarata e kryeprokurorit të Pejës

Një grabitje e rëndë ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në fshatin Isniq të Komunës së Deçanit. Rastin e ka konfirmuar për “Indeksonline” Kryeprokurori i Prokurorisë në Pejë, Agim Kurmehaj. Ai ka thënë se grabitja ka ndodhur në një depo në fshatin Isniq dhe për këtë janë duke u hetuar disa persona. Mësohet se gjatë …

Showbiz

Ku mund t’i gjeni Aidën e Armendin?

Dy yje të skenës muzikore e të ekranit, dy figura qendrore për vite me radhë. Por, tani nuk po shihen gjëkundi, shkruan “Kosovarja”. Aida e Armendi për vite me radhë kanë sjell projekte të mrekullueshme muzikore, por edhe formate interesante televizive, ama ka kohë që janë zhdukur plotësisht nga jeta publike. Pak kohë më parë …

Showbiz

Adrola Dushi magjepsëse pranë djalit të saj

Adrola Dushi është njëra prej modeleve më të famshme shqiptare, e cila arriti majat e suksesit edhe në Amerikë. Ajo njihet për fytyrën e saj perfekte, edhe atëherë kur nuk përdor grim, shkruan Indeksonline. Këtë herë ajo ka publikuar një fotografi në përqafimin e djalit të saj, ku pa dyshim po duket magjepsëse.

Showbiz

Duda Balje tregon fytyrën engjëllore dhe sytë e mahnitshëm që ka!

Ka kohë që është pjesë e kuvendit të Republikës së Kosovës. Dhe tani, Duda Balje e cila njihet për sharmin dhe elegancën që ka treguar dhe tregon për vite e vite, sa ka që kur i është futur politikës në Kosovë, shpesh herë befason me dukjen, shkruan Gazeta Blic. Ajo është nëna e tre fëmijëve …

Showbiz

Ky është ndryshimi më i madh i Nitës së “Kafeneja jonë”

Leonora Mehmetaj, që njihet si aktore e zonja, që numëron shumë role në teatër e në projekte të ndryshme, për masën e gjërë u popullarizua si Nita tek seriali “Kafeneja jonë”, shkruan “Kosovarja”. Që kur ka përfunduar së transmetuari seriali “Kafeneja jonë”, Leonora më nuk është parë gjëkundi. Disa herë u përfol ndryshimi i pamjes …